Gabinet Urody, ul. Świdnicka 9a. Sobótka
tel. 71 390 36 95

Pielęgnacja dłoni i stóp

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokcia. Podczas wykonywania zabiegu manicure klasyczny wykorzystuje się pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, łopatka do podważania naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu manicure

– grzybica
– drożdżyca
– stany ropne
– stany infekcyjne
– stany alergiczne


Manicure japoński, czyli ostatnia deska ratunku dla zniszczonych paznokci

Twoje paznokcie ciągle są kruche i łamliwe, a Ty nie masz już pomysłu co jeszcze mogłoby je uratować? Istnieje jeszcze jedna metoda – Twoja ostatnia deska ratunku – zyskujący ostatnio popularność w Polsce – manicure japoński.
Pierwszych wzmianek o tej metodzie doszukać się można oczywiście w Kraju Kwitnącej Wiśni… już 400 lat temu!
Z kolei termin P. Shine, który oznacza dosłownie „błyszczeć”, rozpowszechnił pierwszy dystrybutor produktu na rynek światowy.
Prekursorkami były arystokratki, które by nadać płytce lustrzany błysk i kolor różowej perły wcierały w swoje paznokcie pasty różnego rodzaju.

Poszukiwania skutecznych sposobów dbania o paznokcie doprowadziły do następującego odkrycia: intensywne wcieranie w płytkę paznokcia odpowiednich substancji nie tylko odżywia i wzmacnia paznokcie, ale też nadaje im niespotykanego blasku różowej perły.
Obecnie metoda ta zagościła na dobre między innymi w Hollywood i to niej gwiazdy zawdzięczają piękno swoich paznokci.
Od około roku 2008 z dobrodziejstw manicure japońskiego korzystać mogą również nasi rodacy – od tego też czasu w coraz większym tempie zyskuje na popularności i większość salonów już na stałe wpisała usługę manicure japońskiego w swojej standardowej ofercie ;)

Dla kogo? Dla osób, które nie mogą poradzić sobie z łamliwymi paznokciami.
Które bezskutecznie próbowały już wszystkich innych metod.
Dla pań i panów :) Ponieważ w żaden sposób manicure ten nie farbuje płytki paznokcia, tylko nadaje jej blask i wyjątkowo zdrowy wygląd.
Nadaje się również dla dzieci – jednak wtedy należy zachować pewną ostrożność.

Manicure japoński nie potrzebuje większej reklamy. Wystarczy jeden zabieg i zostaniecie jego miłośniczkami. Co składa się na te cudowne mikstury? Przede wszystkim krzemionka pochodząca z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E. Zabieg jest niezwykle prosty, trwa około 30 – 40 minut. Można go wykonać w salonie, albo samodzielnie w domu, po uprzednim nabyciu zestawu P.Shine. 100% skuteczność osiągniecie dopiero po 2-4 zabiegach w odstępach 2-3 tygodniowych (wszystko zależy od tempa wzrostu Waszego paznokcia). Kosmetyczki zalecają też powstrzymanie się od malowania paznokci między sesjami, wtedy dajemy odetchnąć paznokciom i ułatwiamy im regenerację.


Manicure hybrydowy

Tak trwałej koloryzacji naturalnych paznokci jeszcze nie było.

Zabieg ten, to nowoczesne podejście do manicure, które pozwala przedłużyć efekt zadbanych paznokci nawet do dwóch – trzech tygodni. Podczas manicure hybrydowego wykorzystuje się preparaty, które łączą w sobie właściwości lakieru do paznokci i żelu UV.

Powłoka lakieru hybrydowego nie odpryskuje , jest wyjątkowo trwała i odporna na czynniki zewnętrzne. Zaletą jest naturalny wygląd paznokci.

Metoda polecana jest głównie kobietom, które lubią elegancję, a nie mają czasu na częste malowanie paznokci lakierem.
Warto docenić ten zabieg :

– szybka aplikacja
– długotrwały efekt
– po kilku minutach są odporne na czynniki zewnętrzne
– nie obciąża płytki paznokciowej
– nie zaburza naturalnego kształtu płytki


Pielęgnacja dłoni i stóp – parafina

Parafina jest bezbarwną i bezwonną oleistą substancją, którą uzyskuje się z rafinacji mineralnej ropy naftowej.

Substancja ta nie powoduje działań niepożądanych, nie jest toksyczna i nie niszczy skóry.
Temperatura topnienia parafiny jest niska, dlatego też posmarowane woskiem dłonie nie będą poparzone i nie wystąpią bąble.
Parafina ma wysoką pojemność cieplną może wchłonąć duże nakłady ciepła oraz zatrzymać je wewnątrz. Proces ten otwiera pory i poprawia krążenie, przynosi ulgę osobom z reumatyzmem oraz działa relaksująco.

Parafina ma wiele zalet, pomaga obniżyć ból ciała, rozluźnia zmęczone mięśnie, nawilża skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i gładka.
Zabiegi parafinowe modne są szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ponieważ wtedy nasze dłonie są narażane na działanie zimnych czynników atmosferycznych.

Parafina pomaga pozbyć się pęknięć skóry a zarazem ją nawilża.
Aby uzyskać pożądane efekty i mieć delikatne oraz nawilżone dłonie należy stosować zabieg, co najmniej raz w tygodniu.

© 2013-2018 Gabinet Urody - Anetta Rojewska - ul. Świdnicka 9a, Sobótka - tel. 71 390 36 95