Gabinet Urody, ul. Świdnicka 9a. Sobótka
tel. 71 390 36 95

Makijaż permanentny

Twoje usta zawsze mogą wyglądać pięknie. Mając makijaż permanentny nie będziesz musiała poprawiać makijażu po jedzeniu, sporcie i pocałunku.
Możesz zapomnieć o konturówce i kolorowych szminkach.
Stylistka makijażu permanentnego dobierze dla Ciebie kolor, w którym będziesz wyglądać najlepiej. Odświeżysz go jednym pociągnięciem błyszczyka nawet nie patrząc w lustro.

W zakresie makijażu permanentnego ust można wykonać: kontur ust, kontur z cieniowaniem oraz kontur z wypełnieniem. W porozumieniu ze stylistą makijażu permanentnego możesz wybrać metodę najkorzystniejszą dla Ciebie.
Dodatkowo można wykonać tzw. lip light dzięki czemu rozświetlimy usta i będą wyglądać na większe. Lip light to zabieg, który poleca się również mężczyznom w celu rozświetlenia ust i nadania im bardziej wyrazistego wyglądu.

Piękne spojrzenie na basenie a nawet w łóżku, oszczędność czasu, idealny rysunek, którego nie wykonasz samodzielnie – to wszystko możesz zyskać dzięki wykonaniu makijażu permanentnego.
Jeżeli nie wyobrażasz sobie makijażu bez kreski na górnej lub dolnej powiece, powinnaś pomyśleć o posiadaniu jej na stałe.
Twoje oczy zawsze mogą wyglądać pięknie! Kolor i grubość kreski ustalana jest indywidualnie i zależy od kształtu oczu oraz urody Klientki.
Mężczyźni mogą wykonać tzw. zagęszczenie rzęs dzięki czemu ich spojrzenie nabierze blasku i będą wyglądać bardziej atrakcyjnie.
Brwi są „architektem twarzy„ odpowiedni kształt brwi potrafi dodać jej wiele uroku.
Niewiele osób może go osiągnąć henną czy regulacją. Możesz mieć trwale zarysowany kształt brwi najbardziej pasujący do Twojego typu urody.
Twoje brwi zawsze mogą wyglądać dobrze, a Tobie łatwiej będzie usuwać włoski znajdujące się poza ich obrębem.
Wykonując makijaż permanentny brwi można posłużyć się trzema metodami: metoda cienia (zwana również plamkową), metoda włos po włosie i metoda piórkowa.

Metodą cienia uzyskasz efekt, jak byś kształt brwi podkreśliła cieniem – kolorem zbliżonym do swoich włosów. W ten sposób można nadać zupełnie nowy kształt brwi.
To najbardziej powszechna metoda wybierana przez większość klientek.

Metodą włos po włosie uzyskasz efekt delikatnego zagęszczenia własnych brwi, uzupełnienia brwi w miejscach gdzie brak włosków, podkreślisz kształt własnych brwi.
Metoda, którą można stosować również u mężczyzn.

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu klient/ka wypełnia oświadczenie/ankietę – wyrażając zgodę na zabieg makijażu permanentnego.
W ankiecie umieszczone są informacje o przeciwwskazaniach do zabiegu i pielęgnacji po wykonanym makijażu permanentnym.
W porozumieniu z klientem/tką wykonywany jest szkic brwi i ust, dobierany jest kolor mikropigmentacji.

Kreski na powiekach górnych wykonywane są bezpośrednio nad rzęsami, grubość ustalana jest w trakcie zabiegu w porozumieniu z klientką.
Przedłużane kreski są wcześniej szkicowane. Kreski na powiekach dolnych wykonywane są bezpośrednio pod rzęsami, ich grubość ustalana jest w trakcie zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczuleń stworzonych do zabiegów mikropigmentacji.
Zapewnia to stabilizację pigmentu w skórze i wykazuje działanie łagodzące. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów znieczulających dolegliwości bólowe zredukowane są do minimum.

Istotną rolę w mikropigmentacji odgrywają zastosowane pigmenty. Pigmenty naturalnepochodzenia zwierzęcego i roślinnego uznane zostały za niebezpieczne (duża ilość odczynów alergicznych) nie są dopuszczone do stosowania na terenie UE. Pozostały pigmenty organiczne i mineralne.

Pigmenty organiczne tworzone są ze składników pochodzenia mineralnego. Jest to głównie węgiel lub jego związki z wodorem, tlenem i azotem.
Pigmenty organiczne charakteryzują się większa intensywnością, świetlistością i dają w efekcie naturalny kolor.
Bardzo wrażliwe na światło i zabiegi z kwasami, przez co mogą ulegać szybszej eliminacji. Ich cząsteczki są w porównaniu z organicznymi mniejsze, przez co zwiększa się ryzyko migracji pigmentu, jego nierównomierne rozłożenie i zmiana koloru. Są mniej tolerowane przez organizm ludzki i częściej dają reakcje alergiczne.

Pigmenty nieorganiczne są uzyskiwane z minerałów. Głównym składnikiem pigmentów mineralnych są: tlenki, krzemiany, glinokrzemiany, siarczki, sole różnych metali w szczególności tlenek żelaza, tytanu, chromu. Pigmenty mineralne zapewniają większe bezpieczeństwo, są neutralne dla organizmu ludzkiego, dzięki temu reakcje alergiczne są praktycznie wyeliminowane.
Kolory są bardziej matowe, mniej intensywne i mniej błyszczące.
Cząsteczki są bardziej homogeniczne (nie przekraczają 15 mikronów) przez co nie migrują zbyt głęboko, są bardziej stabilne i odporne na działanie kwasów oraz światła, dzięki czemu utrzymują się w stanie niezmienionym.
Barwnik rozkłada się równomiernie i ulega stopniowej degradacji.

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat, makijaż nie zniknie nagle, proces blednięcia zaczyna się od momentu wygojenia.
Po wykonanym zabiegu należy zgłosić się do gabinetu po 3-4 tygodniach na wizytę kontrolną i dopigmentowanie (wizyta bezpłatna).
Makijaż należy uzupełniać kiedy kolor staje się mało intensywny.
Po pierwszej mikropigmentacji następuje to najczęściej po 12-18 miesiącach. Koszt odświeżenia makijażu poprzez dopigmentowanie jest połową kosztu pierwszego zabiegu.

Po pierwszym zabiegu zalecana jest wizyta kontrolna oraz dopigmentowanie po 3-4 tygodniach, dopigmentowanie makijażu permanentnego jest bezpłatne, termin wizyty ustala się najczęściej bezpośrednio po zabiegu.

Po zabiegu mikropigmentacji…

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie maścią.
W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

po zabiegu w miejscach, w których wykonano makijaż permanentny może pojawić się opuchlizna, a ich kolor jest intensywny
na opuchliznę stosujemy łagodzące preparaty (Bephanten maść, Alantan Plus maść)
kolor po kilku dniach w zależności od rodzaju skóry mniej lub bardziej blednie
z warg złuszczają się jedynie przez jakiś czas maleńkie płatki suchego naskórka.
pierwszego dnia po zabiegu unikamy kontaktu ust z płynem!
przez dwa, trzy tygodnie nie pływamy w basenie, nie odwiedzamy sauny, chlorowana woda, gorące i mroźne powietrze mogą podrażnić skórę.
nie opalamy się.
w przypadku pojawienia się opryszczki można, użyć punktowo Zovirax
przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami, skórę należy myć wodą.

Zabiegi są możliwe tylko u osób zdrowych. Z zabiegów należy zrezygnować w przypadku inf. górnych dróg oddechowych, chorób nowotworowych, gorączki, opryszczki, cukrzycy, chorób serca, krwi (hemofilia), skłonności do tworzenia się blizn i keloidów, chorób nerek, chorób skóry (bielactwo, łuszczyca) oraz ciąży i laktacji.
W przypadku wykonywania zabiegów w okolicy oka przeciwwskazaniem do zabiegu są stany zapalne spojówek i oka oraz jaskra. Wykonanie zabiegu nie jest możliwe u osób będących w ciąży lub przyjmujących następujące leki: sterydy, antybiotyki, leki p/zakrzepowe i p/depresyjne.

Uwaga! Nie wykonuję zabiegów u osób poniżej 18 roku życia.

© 2013-2018 Gabinet Urody - Anetta Rojewska - ul. Świdnicka 9a, Sobótka - tel. 71 390 36 95